فیلم معرفی پرادو: موتور و گیربکس و سیستم تعلیق (Prado)

دسته بندی :تعلیق, جعبه دنده, فیلم ۵ مرداد ۱۳۹۸ علی احمدی

فیلم معرفی پرادو: موتور و گیربکس و سیستم تعلیق (Prado)

توضیحات فیلم:

در موتور های احتراقی باید سیستمی وجود داشته باشد که بتواند توان را از موتور به چرخ ها انتقال دهد . این انتقال به وصیله چند عضو انجام میشود که گیبرکس یکی از مهم ترین این عضو ها میباشد . گیربکس در این سیستم وظیفه تغییر گشتاور با دستور راننده را دارد. در این مطلب به سیستم تعلیق پرادو و جعبه دنده پرادو اشاره کرده ایم.

سیستم تعلیق پرادو

سیستم تعلیق خودرو یا Suspension مجموعه واسط بین محفظه نگه دارنده سرنشینان ، شاسی و چرخ های خودرو است ، که تنظیم کننده نحوه واکنش محفظه نگه دارنده و شاسی نسبت به جاده است. در ابتدا این سیستم متشکل از ساختار یک تکه بود که چرخ های جلو یا عقب را به یکدیگر متصل می نمود. این سیستم دارای نکات منفی بود که استفاده از آن را در خودروها محدود نمود تا آنجایی که امروزه این سیستم در خودروهای سنگین استفاده می شود در خودروهای سبک مسافربری از تکنولوژی های نوین استفاده می نمایند. آخرین تکنولوژی که در خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد سیستم “تعلیق فعال” یا “Active Suspension” است.

جعبه دنده ۴WD خودروی پرادو

هنگامی که توان توسط این جعبه دنده تقسیم می‌شود، ضمانت می‌کند که هر چرخی با سرعت برابر در حال گردش است. این برابر بودن سرعت های دورانی چرخ‌ها مشکل بزرگی هنگام دور زدن خودرو ایجاد می‌کند. همان طور که می‌دانید در هنگام پیچیدن در یک پیچ، تایر داخلی سرعت کمتری نسبت به تایر بیرونی دارد. قفل بودن دیفرانسیل در اصطلاح باعث می‌شود دور زدن خودرو با شعاع بیشتری انجام شود و یقیناً خطرآفرین می‌باشد. از این سیستم انتقال قدرت، به اسم ۴*۴ نیز نام برده شده است که برای رانندگی در خارج از جاده اصلی بکار برده می شود.  این ویدیو برای درک بهتر از انیمیشن استفاده کرده است تا شما به راحتی بتوانید آن را درک کنید. شما میتوانید این فیلم را در آخر همین مطلب یا در کانال آپارات تماشا کنید.

مشخصات فیلم:

حجم فیلم : ۲۳۳ MB
زبان فیلم :  انگلیسی
مدت زمان فیلم : ۲۹ دقیقه

 

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: