ویدیو آموزشی تعویض بلبرینگ چرخ

دسته بندی :تعلیق, فیلم ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ matin_vakili26

نام فیلم : ویدیو آموزشی تعویض بلبرینگ چرخ

توضیحات فیلم :

بلبرینگ چرخ یکی از مهم ترین بخش ها در سیستم تعلیق و جلوبندی خودرو محسوب میشود .
بلبرینگ ها قطعه هایی هستند که اجازه چرخش آزادانه را به جسم دوار میدهد .
بلبرینگ ها سایز های مختلفی دارند .
بلبرینگ ها تشکیل شده از دو رینگ و ساچمه است که این ساچمه ها بین این دو رینگ قرار دارند و تسوط ریل های تعبیه شده بر داخل این رینگ ها مسیری ساچمه های سربی را مشخص میکنند .
عملکرد این قطعه به گونه ای است که دایره بیرونی آن ثابت و دایره درونی آن متحرک (دوار) است ویا میتواند به صورت بلعکس هم این عمل صورت گیرد . بلبریگ چرخ هم دقیقا دارای همین مکانیزم میباشد . بلبر ینگ چرخ ها اکثرا دارای دو ریل ساچمه میباشد که باعث افزایش تحمل بار بلبر ینگ میشود .

یکی از شایع ترین عیوب احتمالی بلبر ینگ چر خ خوردگی ساچمه ها (کچلی ساچمه) بر اثر اسطکاک بین ساچمه ها و رینگ (رینگ بلبرینگ) است . این عیب منجرب ایجاد صدای قرقر در اتاق و چرخ مربوطه میشود و در برخی موارد نیز باعث لرزش اتاق درصورت تعویض نکردن میشود .اکنون در این فیلم مشاهده میکنید چگونه بلبرینگ چرخ را باز کرده و بلبرینگ جدید را جای آن جایگذاری کنید .

حجم فیلم : ۱۰۱ MB
زبان فیلم : فارسی
مدت زمان فیلم : ۲۳ دقیقه

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: