انیمیشن آموزشی عملکرد سیستم ترمز

دسته بندی :ترمز, فیلم ۴ خرداد ۱۳۹۸ matin_vakili26

نام فیلم : انیمیشن عملکرد سیستم ترمز

توضیحات فیلم :

همان قدر که خودرو ها به موتور برای حرکت نیاز دارند به سیستم ترمز هم برای کاهش سرعت و یا ایستادن نیاز دارند از همین باب ترمز از اهمیت بالایی در اتومبیل ها برخوردار است. سیستم ترمز انواع مختلفی دارند و هرکدام عملکردی نسبتا متفاوتی.

در خودرو هایی که دور و برمان وجود دارند دو نوع ترمز روی آنها نصب میشود .
یکی ترمز های کاسه ای و دیگری ترمز های دیسکی .
ترمز های کاسه ای معایب بیشتری نسبت به ترمز های دیسکی دارند به همین دلیل در خودرو های تولدی سال بیشتر از ترمز دیسکی استفاده میشود.

ترمز های کاسه ای :

ترمز های کاسه ای دارای دو لنت ترمز بالشتکی و یک کاسه ترمز میباشد .
عملیات ترمز گیری را انجام میدهند .
بطوری که بعد از فشردن پدال ترمز فشار روغن به پشت پیستون های سیلندر اعمال میشود و حرکت رو به بیرون این پیستون ها باعث باز شدن این لنت های بالشتکی میشود و این لنت به کاسه ترمز میچسبند تا سرعت خودرو را کاهش دهند .

ترمز های دیسکی :

این نوع ترمز ها دارای دو عدد لنت و یک عدد دیسک ترمز هستند که دارای خاصیت ترمز گیری بهتر نسبت به ترمز های کاسه ای است . با فشردن پدال ترمز فشار روغن به کالیپر ترمز منقل میشود و در آنجا به پشت سیلندر ها میرسد تا پیستون ها لنت های ترمز را به سمت جلو حل میدهند تا به دیسک ترمز بچسبند .
ترمز های دیسکی دارای دو نوع کالیپر میباشند یکی کالیپر های شناور و دیگری کالیپر های ثابت .

شما در این ویدیو با مدار و نحوه کار سیستم ترمز آشنا میشوید و میتوانی درکی از سیتم ترمش خودرو داشته باشید و میتوانید در هنگام ترمز گیری فرآیندی که در حال اتفاق افتادن هست را تصور کنید.

حجم فیلم :۵ مگابایت
زبان فیلم : انگلیسی
مدت زمان فیلم : ۲ دقیقه

 

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: